Zespół ProZoe

Jesteśmy grupą osób zafascynowanych ogromnym potencjałem ludzkiego ciała i umysłu - i wyzwalaniem tego potencjału u siebie i bliźnich. Interesują nas wszelkie narzędzia i techniki prowadzące do odczuwaniu zdrowia, szczęścia i ogólnego dobrostanu. Każdy z nas rozwija i doskonali inne narzędzia uzdrawiania CiałoDuszy, uzupełniamy się nawzajem i wspieramy. Prywatnie znamy się, przyjaźnimy i współpracujemy przy różnych przedsięwzięciach.
  BodyMind Detoks
jest inicjatywą zapoczątkowaną przez Wiesię Rusin - w pierwotnym zamyśle był to program wypoczynkowo-edukacyjny, który w ciągu 6 dni nauczy uczestników, jak rozpocząć uzdrawianie swojego stylu życia.
W ciągu kilku lat BodyMind Detoks ewoluował w spotkania ludzi pragnących uzdrawiać swoje ciało i emocje a także wzrastać duchowo. W każdej edycji w grupie tworzy się niezwykła atmosfera akceptacji i współ-odczuwania, która inspiruje do sięgnięcia wgłąb siebie także te osoby, które przyjechały wyłącznie z zamiarem zrzucenia paru kilogramów. Ostatecznie wszyscy wyjeżdżają pełni energii życiowej i zadziwieni, że w ciągu sześciu dni można tak bardzo poczuć różnicę w samopoczuciu.

Oto zespół:

Zajęcia pt. "uZdrowienie od kuchni" prowadzi mgr Wiesława Rusin, psychodietetyczka, dietoterapeutka, autorka książek o leczeniu dietą, propagatorka naturalnych metod uruchamiania mechanizmów samonaprawczych organizmu. Na zajęciach przekazuje wiedzę na temat wpływu jedzenia na funkcjonowanie ciała i umysłu. W pracy kładzie główny nacisk na techniki uwalniania organizmu od wszelkich rodzajów przewlekłego  stresu: oksydacyjnego, biologicznego, mentalnego. Zafascynowana metodami terapeutycznego wykorzystania krótkotrwałego stresu (takiego jak post, hipo- i hipertermia, techniki oddechowe, krótkotrwałe przeciążenia) uczy w jaki sposób uczynić go sprzymierzeńcem w budowaniu odporności i długowieczności.

Zajęcia ruchowo-rozwojowe prowadzi mgr Anna Siuda-Gaczyńska, pedagog, nauczycielka jogi, kinezjolog, specjalistka kilkunastu technik pracy z ciałem. Proponowane przez Annę ćwiczenia mają na celu usunięcie blokad (skutków stresu) a także spotęgowanie procesów oczyszczenia, odżywiania na poziomie komórkowym. Budują sprawność i harmonię ciała, umysłu i duszy. Pomagają pokochać ruch i uczą, jak używać go dla uzdrowienia ciała i psyche.

Zajęcia z Inteligencji Emocjonalnej oraz z uwalniania stresu poprzez ciało prowadzi mgr Renata Iwaniec, terapeutka, nauczycielka jogi, pedagog.Proponowane przez Renatę ćwiczenia pomogą w rozumieniu siebie i własnych emocji oraz emocji innych osób, gdyż brak pełnego kontaktu z uczuciami ogranicza nas w realizacji własnego potencjału a także utrudnia harmonijne relacje z innymi ludźmi. Dzięki konstruktywnemu kontaktowi z emocjami (także tymi trudnymi) można znacznie ograniczyć wyniszczający przewlekły stres.


Zajęcia na temat konstruktywnego przeżywania trudnych emocji  prowadzi Katarzyna Kahna Cieślak, socjolożka, terapeutka łącząca techniki ustawień rodzinnych z metodą Łazariewa. Zajęcia ruchowo-rozwojowe prowadzi mgr Damian Krzempek, absolwent AWF w Katowicach, instruktor jogi z wieloletnim doświadczeniem. Najbliżej mu do Jogi Akademickiej metody B K S IYENGARA. Od prawie 10 lat prowadzi własną szkołę jogi w Cieszynie. Pasje sportowe łączy z pracą z ciałem, umysłem i oddechem. Lubi góry, rozmowy i literaturę. 

Jego dobre emocje, radość życia, poczucie humoru połączone z profesjonalizmem i głębią, udzielają się uczestnikom warsztatów.


Zajęcia dotyczące uwolnienia zablokowanej energii z ciele, jak i w psychice, poprowadzi mgr Iwana Zagroba, tłumaczka podręczników i  kursów  medycyny chińskiej, dietoterapeutka,  instruktorka  Qi Gong, tańców w kręgu oraz trenerka EFT.  Od lat zgłębia system tradycyjnej medycyny chińskiej, w swojej pracy koncentruje się na najefektywniejszych sposobach  odnoszenia energii organizmu i przywracania równowagi wewnętrznej. Na zajęciach przekazuje dawne techniki zarządzania energią ciała łącząc je z nowoczesnym podejściem zachodniej psychologii, a szczególnie z osiągnięciami metody EFT (opukiwania punktów akupunkturowych w celu uleczenia wszelkiego rodzaju urazów i traum).


Zajęcia z arteterapii prowadzi Sylwia Czakon, malarka intuicyjna, pasjonatka psychobiologii a także dyplomowana refleksolożka i masażystka. Sylwia uczy, jak uwalniać emocje poprzez tworzenie obrazów. Wykonuje też zabiegi refleksologii, aurikuloterapii, aromaterapii, masaże  stóp, dłoni, twarzy, głowy i całego ciała bardzo skutecznie usuwają blokady, niwelują stres zastygły w ciele oraz uruchamiają procesy samonaprawcze organizmu. Specjalnością Sylwii jest m.in masaż Rain-drop, który przy pomocy manipulacji manualnych i olejków eterycznych odblokowuje kręgosłup i pośrednio wszystkie narządy wewnętrzne.


Zajęcia z muzykoterapii prowadzi mgr Agata Gałka, z wykształcenia bibliotekoznawca, z pasji znawczyni kalendarza synchronizacji. Od wielu lat zajmuje się malowaniem i interpretacją mandal osobistych oraz wykorzystaniem mis i gongów w terapii dźwiękiem. Zajęcia prowadzone przez Agatę są połączeniem uzdrawiania, relaksu, dużej dawki przyjemności i... dobrej zabawy.


Zajęcia z muzykoterapii prowadzi Jacek Fryś, terapeuta TSR (terapii skupionej na rozwiązaniach) oraz chirurgii fantomowej. Muzykoterapia w formie gry na bębnach afrykańskich jest potężną techniką uwalniania emocji - i ogromną przyjemnością dla wszystkich uczestników warsztatów prowadzonych przez Jacka (nawet tych, którzy nigdy wcześniej nie grali na żadnym instrumencie).


Zabiegi terapii  krzyżowo-czaszkowej wykonuje mgr Kinga Stós, fizjoterapeutka, pracownik szpitala rehabilitacyjnego, współtwórczyni i wieloletnia instruktorka studia rekreacji ruchowej nordic walking, Open2walk. Obecnie prowadzi własną praktykę fizjoterapeutyczną oraz wykłady i warsztaty dla fizjoterapeutów. Terapia czaszkowo-krzyżowa zajmuje się oddziaływaniem na rytm czaszkowo-krzyżowy, wzbudzony przez falowanie płynu mózgowo-rdzeniowego. Jest on jednym z wewnętrznych rytmów organizmu, niezależnym od rytmu oddechu i serca, za to ściśle związany z centralnym układem nerwowym. Praca z tym rytmem ma głęboki wpływ na procesy w całym organizmie, związane zarówno z układem ruchu i narządami wewnętrznymi jak i sferą emocjonalną.


Zabiegi terapii Bowena wykonuje Tamara Dziedzic, dyplomowana terapeutka metody, jak również pasjonatka psychobiologii. Delikatna, nieinwazyjna i relaksacyjna procedura oddziałuje na powięź i miękkie struktury organizmu, wykazując zadziwiająco wszechstronne działanie. Skuteczność terapii Bowena bierze się stąd, że bardzo mocno uruchamia ona procesy samoregulacji organizmu. Zabiegi sprawdzają się zarówno w problemach mięśniowo-szkieletowych, neurologicznych, trawiennych, jak i hormonalnych czy emocjonalnych. Oddziałuje na cały organizm, ale może być również ukierunkowana na pojedynczą dolegliwość.


0 komentarze:

Publikowanie komentarza